Очистка и фильтрация воздуха в домах, офисах, гостиницах, ресторанах и на промышленных предприятиях Украины. Компания TRION.

Поиск

Перейти к содержанию

Государственная налоговая служба об оборудовании места для курения.

FAQ's > Статьи

Государственная налоговая служба об оборудовании места для курения

В нижеприведенном письме ГНС рассказало о том как она видит выполнение запрета на курение в общественных местах.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 12.03.2012 р. № 9198/я/01-2118

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо удосконалення практики застосування підзаконних нормативних актів і повідомляє.

1. Частиною третьою ст. 152 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон) встановлено перелік закладів і приміщень, в яких заборонено куріння тютюнових виробів, крім спеціально відведених для цього місць. Частиною четвертою ст. 152 Закону передбачено, що в місцях і закладах, де куріння заборонено, повинна бути розміщена наочна інформація, яка складається з графічного знаку про заборону куріння і тексту.

Таким чином, якщо кабінет є місцем, в якому куріння заборонено, в ньому повинна бути розміщена табличка з інформацією спеціального змісту.

2. Вимоги щодо виду графічного знака, який супроводжує табличку про заборону куріння або табличку про відведення для куріння місця, його колір вказані в ДСТУ ISO 3864-1:2005 "Графічні символи. Кольори та знаки безпеки", затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 25.05.2005 р. N 128, та ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма і колір", затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 30.03.2007 р. N 71.

3. Вимоги до тексту напису, яка супроводжує графічний знак у місцях, де куріння заборонено, і в місцях для куріння, вказані в ст. 152 Закону, а саме:

в місцях, де куріння заборонено, "Куріння заборонено!";
в місцях для куріння "Місце для Куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю".

Крім того, Законом не заборонено вказувати в табличках додаткові написи у вигляді переказу основного напису на російську та (або) будь-яку іншу мову.

Голова О. Клименко


Назад к содержанию | Назад к главному меню